Świat walczy z nowym, wrednym wirusem, który dotarł też do naszego kraju i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Najważniejsze teraz jest to, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachować rozsądek i zachowywać się odpowiedzialnie.

Niestety, w obliczu nowej sytuacji dostajemy coraz więcej sygnałów, że w szpitalach nie tylko zakaźnych, w stacjach pogotowia ratunkowego, przychodniach i innych placowkach zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy,pielęgniarek, ratowników medycznych oraz innego personelu. To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu walki z wirusem Covid-19 dlatego stworzyliśmy tą zbiórkę by móc w jakimś stopniu wesprzeć te podmioty. Zapasy kurczą się w zastraszającym tempie a ceny na rynku wołają o pomstę do nieba .

Z całości zebranych środków planujemy zakupić :

- maski ochronne 3M Aura 9332+  -300szt- dezynfekcję do rąk i powierzchni - 1000 l- rękawiczki nitrylowe - S, M, L, XL - 1000 op- zestawy ochrony biologicznej  - 100 kpl- gogle ochronne - 500 szt- przyłbice - 1000 szt

Zostaną one przekazane w formie darowizny m.in. dla Szpitala w Trzebnicy, Szpitala w Oławie,  Ratownictwu Medycznemu, Szpitalom powiatowym oraz jednostkom na terenie całego kraju, które będą tego potrzebowały.

Nie bądź obojętny, my Medycy możemy i będziemy pracować do utraty tchu- ale musimy mieć w czym pracować !

Musimy zabezpieczyć siebie i pacjenta ! Pomóż nam - my pomożemy Tobie !

Zawsze w tych najtrudniejszych chwilach to na Was na Społeczeństwu możemy liczyć... tym razem też niech tak będzie .

Apelujemy razem bądźmy i razem walczmy w tym trudnym czasie.

#zostańwdomu

#stayathome

#NieKłamMedyka

#PomocMedykom